DEA1X3D221JN2A
- Part Number
- DEA1X3D221JN2A
- Manufacturer
- Murata Electronics
- Description
- CAP CER 220PF 2KV SL RADIAL
- Data sheet
Specifications
| Series | DEA |
|---|
| RoHS | RoHS |
|---|
| Ratings | - |
|---|
| Features | High Voltage |
|---|
| Tolerance | ±5% |
|---|
| Lead Style | Straight |
|---|
| Capacitance | 220 pF |
|---|
| Part Status | Obsolete |
|---|
| Applications | General Purpose |
|---|
| Failure Rate | - |
|---|
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
|---|
| Mounting Type | Through Hole |
|---|
| Package / Case | Radial, Disc |
|---|
| Thickness (Max) | - |
|---|
| Voltage - Rated | 2000V (2kV) |
|---|
| Size / Dimension | 0.394" Dia (10.00mm) |
|---|
| Height - Seated (Max) | 0.512" (13.00mm) |
|---|
| Operating Temperature | -25°C ~ 125°C |
|---|
| Temperature Coefficient | SL |
|---|