| Series | CA2 |
|---|---|
| RoHS | RoHS |
| Type | Process Controller |
| Features | - |
| Input Range | 4 ~ 20mA |
| Output Type | Solid State (2) |
| Part Status | Active |
| Display Type | LED - Red Characters |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Communications | - |
| Control Method | On/Off |
| Voltage - Supply | 24VDC |
| Termination Style | Screw Terminal |
| Ingress Protection | - |
| Panel Cutout Dimensions | Rectangular - 45.00mm x 22.00mm |
| Display Characters - Height | 0.314" (8.00mm) |
| Number of Characters Per Row | 4 |
Electronic Components Services
