| Package | Bag |
|---|---|
| Series | SoftFinish® |
| RoHS | RoHS |
| Size | 16mm |
| Features | Deep Socket, Ergonomic, Insulated to 1000V |
| Tip Type | Hex Socket |
| Tool Type | Nut Driver |
| Part Status | Active |
| Length - Blade | 4.92" (125.0mm) |
| Length - Overall | 9.57" (243.0mm) |
| Package | Bag |
|---|---|
| Series | SoftFinish® |
| RoHS | RoHS |
| Size | 16mm |
| Features | Deep Socket, Ergonomic, Insulated to 1000V |
| Tip Type | Hex Socket |
| Tool Type | Nut Driver |
| Part Status | Active |
| Length - Blade | 4.92" (125.0mm) |
| Length - Overall | 9.57" (243.0mm) |