| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | SoftFinish® |
| RoHS | RoHS |
| Size | #3 |
| Features | Chrome Finish, Ergonomic, Soft Grip |
| Tip Type | Phillips |
| Tool Type | Screwdriver |
| Part Status | Active |
| Length - Blade | 5.91" (150.0mm) |
| Length - Overall | 10.55" (268.0mm) |
| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | SoftFinish® |
| RoHS | RoHS |
| Size | #3 |
| Features | Chrome Finish, Ergonomic, Soft Grip |
| Tip Type | Phillips |
| Tool Type | Screwdriver |
| Part Status | Active |
| Length - Blade | 5.91" (150.0mm) |
| Length - Overall | 10.55" (268.0mm) |