| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | Inomic® |
| RoHS | RoHS |
| Length | 7.00" (177.8mm) |
| Features | Ergonomic, Includes Cutter, Insulated to 1000V, Soft Grips |
| Jaw Type | Serrated |
| Tip Type | Flat Nose |
| Tip Shape | Angled 23° |
| Tool Type | Combination |
| Part Status | Obsolete |
| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | Inomic® |
| RoHS | RoHS |
| Length | 7.00" (177.8mm) |
| Features | Ergonomic, Includes Cutter, Insulated to 1000V, Soft Grips |
| Jaw Type | Serrated |
| Tip Type | Flat Nose |
| Tip Shape | Angled 23° |
| Tool Type | Combination |
| Part Status | Obsolete |