89112
- Part Number
- 89112
- Manufacturer
- Apex Tool Group
- Description
- WR RAT FLX FLR NUT 5/8X11/16
- Data sheet
Specifications
| Series | 89000 |
|---|
| RoHS | RoHS |
|---|
| Ratings | - |
|---|
| Features | - |
|---|
| Tolerance | ±10% |
|---|
| Lead Style | Straight |
|---|
| Capacitance | 120 pF |
|---|
| Part Status | Active |
|---|
| Applications | General Purpose |
|---|
| Failure Rate | - |
|---|
| Lead Spacing | 0.098" (2.50mm) |
|---|
| Mounting Type | Through Hole |
|---|
| Package / Case | Radial, Disc |
|---|
| Thickness (Max) | - |
|---|
| Voltage - Rated | 50V |
|---|
| Size / Dimension | 0.157" Dia (4.00mm) |
|---|
| Height - Seated (Max) | 0.197" (5.00mm) |
|---|
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
|---|
| Temperature Coefficient | YSP |
|---|