89110
- Part Number
- 89110
- Manufacturer
- Apex Tool Group
- Description
- WR RAT FLX FLR NUT 3/8X7/16
- Data sheet
Specifications
| Series | 89000 |
|---|
| RoHS | RoHS |
|---|
| Ratings | - |
|---|
| Features | - |
|---|
| Tolerance | ±10% |
|---|
| Lead Style | Straight |
|---|
| Capacitance | 100 pF |
|---|
| Part Status | Active |
|---|
| Applications | General Purpose |
|---|
| Failure Rate | - |
|---|
| Lead Spacing | 0.201" (5.10mm) |
|---|
| Mounting Type | Through Hole |
|---|
| Package / Case | Radial, Disc |
|---|
| Thickness (Max) | - |
|---|
| Voltage - Rated | 50V |
|---|
| Size / Dimension | 0.315" Dia (8.00mm) |
|---|
| Height - Seated (Max) | 0.354" (9.00mm) |
|---|
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
|---|
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |
|---|