| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Type | Radial Bearing |
| Width | 0.394" (10.00mm) |
| Features | - |
| Material | - |
| Part Status | Active |
| Inner Diameter | 1.378" (35.00mm) |
| Outer Diameter | 2.165" (55.00mm) |
| Static Load Rating | - |
| Dynamic Load Rating | - |
| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Type | Radial Bearing |
| Width | 0.394" (10.00mm) |
| Features | - |
| Material | - |
| Part Status | Active |
| Inner Diameter | 1.378" (35.00mm) |
| Outer Diameter | 2.165" (55.00mm) |
| Static Load Rating | - |
| Dynamic Load Rating | - |