| Package | Bag |
|---|---|
| Series | Alliance Plastics |
| RoHS | RoHS |
| Form | - |
| Type | Bumper |
| Color | Black |
| Shape | Cylindrical, Tapered |
| Hardness | - |
| Material | Polyethylene |
| Thickness | 0.250" (6.35mm) 1/4" |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Push In |
| Size / Dimension | 0.500" Dia (12.70mm) |
| Package | Bag |
|---|---|
| Series | Alliance Plastics |
| RoHS | RoHS |
| Form | - |
| Type | Bumper |
| Color | Black |
| Shape | Cylindrical, Tapered |
| Hardness | - |
| Material | Polyethylene |
| Thickness | 0.250" (6.35mm) 1/4" |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Push In |
| Size / Dimension | 0.500" Dia (12.70mm) |