| Package | Box |
|---|---|
| Series | Alliance Plastics, GRF |
| RoHS | RoHS |
| Form | - |
| Type | Bumper |
| Color | Black |
| Shape | Cylindrical, Tapered |
| Hardness | - |
| Material | PVC |
| Thickness | 0.256" (6.50mm) |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Push In |
| Size / Dimension | 0.748" Dia (19.00mm) |
| Package | Box |
|---|---|
| Series | Alliance Plastics, GRF |
| RoHS | RoHS |
| Form | - |
| Type | Bumper |
| Color | Black |
| Shape | Cylindrical, Tapered |
| Hardness | - |
| Material | PVC |
| Thickness | 0.256" (6.50mm) |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Push In |
| Size / Dimension | 0.748" Dia (19.00mm) |