| Package | Bag |
|---|---|
| Series | Alliance Plastics, BST |
| RoHS | RoHS |
| Form | - |
| Type | Bumper |
| Color | Natural |
| Shape | Cylindrical, Tapered |
| Hardness | - |
| Material | Nylon |
| Thickness | 0.156" (3.96mm) |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Push In |
| Size / Dimension | 1.125" Dia (28.58mm) |
| Package | Bag |
|---|---|
| Series | Alliance Plastics, BST |
| RoHS | RoHS |
| Form | - |
| Type | Bumper |
| Color | Natural |
| Shape | Cylindrical, Tapered |
| Hardness | - |
| Material | Nylon |
| Thickness | 0.156" (3.96mm) |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Push In |
| Size / Dimension | 1.125" Dia (28.58mm) |