| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Form | Sheet |
| Type | Bumper |
| Color | Black |
| Shape | Cylindrical, Flat Top |
| Hardness | - |
| Material | Polyurethane |
| Thickness | 0.125" (3.18mm) 1/8" |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | - |
| Size / Dimension | 0.375" Dia (9.53mm) |
| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Form | Sheet |
| Type | Bumper |
| Color | Black |
| Shape | Cylindrical, Flat Top |
| Hardness | - |
| Material | Polyurethane |
| Thickness | 0.125" (3.18mm) 1/8" |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | - |
| Size / Dimension | 0.375" Dia (9.53mm) |