| Package | Sheet |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Form | - |
| Type | Bumper |
| Color | Clear |
| Shape | Cylindrical, Flat Top |
| Hardness | - |
| Material | Polyurethane |
| Thickness | 0.600" (15.25mm) |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Adhesive, Rubber |
| Size / Dimension | 0.718" Dia (18.24mm) |
| Package | Sheet |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Form | - |
| Type | Bumper |
| Color | Clear |
| Shape | Cylindrical, Flat Top |
| Hardness | - |
| Material | Polyurethane |
| Thickness | 0.600" (15.25mm) |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Adhesive, Rubber |
| Size / Dimension | 0.718" Dia (18.24mm) |