| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Type | Serrated |
| Color | Black |
| Style | Cylindrical |
| Height | - |
| Diameter | 0.591" (15.00mm) |
| Features | - |
| Material | Phenolic |
| Indicator | Line on Top |
| Shaft Size | 0.250" (6.35mm) |
| Part Status | Active |
| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Type | Serrated |
| Color | Black |
| Style | Cylindrical |
| Height | - |
| Diameter | 0.591" (15.00mm) |
| Features | - |
| Material | Phenolic |
| Indicator | Line on Top |
| Shaft Size | 0.250" (6.35mm) |
| Part Status | Active |