4679
- Part Number
- 4679
- Manufacturer
- Adafruit Industries LLC
- Description
- LEFT MECANUM WHEEL - 48MM DIAMET
- Data sheet
Specifications
| Package | Bulk |
|---|
| Series | |
|---|
| RoHS | RoHS |
|---|
| Type | Standard |
|---|
| Circuit | SPST-NO |
|---|
| Features | Arcade Style |
|---|
| Part Status | Active |
|---|
| Actuator Type | Round, Button |
|---|
| Mounting Type | Panel Mount, Front |
|---|
| Switch Function | Off-Mom |
|---|
| Actuator Marking | No Marking |
|---|
| Termination Style | - |
|---|
| Ingress Protection | - |
|---|
| Voltage Rating - AC | - |
|---|
| Voltage Rating - DC | 12 V |
|---|
| Color - Actuator/Cap | Yellow |
|---|
| Current Rating (Amps) | 24A (DC) |
|---|
| Operating Temperature | - |
|---|
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 27.30mm Dia |
|---|
| Illumination Type, Color | - |
|---|
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
|---|