| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | MicroPlastics, W |
| RoHS | RoHS |
| Type | Flat |
| Plating | - |
| Material | Nylon |
| Thickness | 0.060" (1.52mm) |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.260" (6.60mm) |
| Diameter - Outside | 1.250" (31.75mm) |
| Thread/Screw/Hole Size | - |
| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | MicroPlastics, W |
| RoHS | RoHS |
| Type | Flat |
| Plating | - |
| Material | Nylon |
| Thickness | 0.060" (1.52mm) |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.260" (6.60mm) |
| Diameter - Outside | 1.250" (31.75mm) |
| Thread/Screw/Hole Size | - |