| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | MicroPlastics, FW |
| RoHS | RoHS |
| Type | Flat |
| Plating | - |
| Material | Nylon |
| Thickness | 0.157" (3.99mm) |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.219" (5.56mm) |
| Diameter - Outside | 0.500" (12.70mm) 1/2" |
| Thread/Screw/Hole Size | - |
| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | MicroPlastics, FW |
| RoHS | RoHS |
| Type | Flat |
| Plating | - |
| Material | Nylon |
| Thickness | 0.157" (3.99mm) |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.219" (5.56mm) |
| Diameter - Outside | 0.500" (12.70mm) 1/2" |
| Thread/Screw/Hole Size | - |