| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | SW |
| RoHS | RoHS |
| Type | - |
| Plating | - |
| Material | Nylon |
| Thickness | - |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.193" (4.90mm) |
| Diameter - Outside | 0.375" (9.53mm) 3/8" |
| Thread/Screw/Hole Size | #8 |
| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | SW |
| RoHS | RoHS |
| Type | - |
| Plating | - |
| Material | Nylon |
| Thickness | - |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.193" (4.90mm) |
| Diameter - Outside | 0.375" (9.53mm) 3/8" |
| Thread/Screw/Hole Size | #8 |