| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | MicroPlastics, W |
| RoHS | RoHS |
| Type | Flat |
| Plating | - |
| Material | Nylon |
| Thickness | 0.220" (5.59mm) |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.630" (16.00mm) |
| Diameter - Outside | 0.812" (20.63mm) 13/16" |
| Thread/Screw/Hole Size | - |
| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | MicroPlastics, W |
| RoHS | RoHS |
| Type | Flat |
| Plating | - |
| Material | Nylon |
| Thickness | 0.220" (5.59mm) |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.630" (16.00mm) |
| Diameter - Outside | 0.812" (20.63mm) 13/16" |
| Thread/Screw/Hole Size | - |