| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | MicroPlastics, W |
| RoHS | RoHS |
| Type | Flat |
| Plating | - |
| Material | Nylon |
| Thickness | 0.187" (4.75mm) 3/16" |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.312" (7.93mm) 5/16" |
| Diameter - Outside | 0.875" (22.23mm) 7/8" |
| Thread/Screw/Hole Size | - |
| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | MicroPlastics, W |
| RoHS | RoHS |
| Type | Flat |
| Plating | - |
| Material | Nylon |
| Thickness | 0.187" (4.75mm) 3/16" |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.312" (7.93mm) 5/16" |
| Diameter - Outside | 0.875" (22.23mm) 7/8" |
| Thread/Screw/Hole Size | - |