| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | MicroPlastics, W |
| RoHS | RoHS |
| Type | Flat |
| Plating | - |
| Material | Nylon |
| Thickness | 0.062" (1.58mm) |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.375" (9.53mm) 3/8" |
| Diameter - Outside | 1.000" (25.40mm) 1" |
| Thread/Screw/Hole Size | - |
| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | MicroPlastics, W |
| RoHS | RoHS |
| Type | Flat |
| Plating | - |
| Material | Nylon |
| Thickness | 0.062" (1.58mm) |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.375" (9.53mm) 3/8" |
| Diameter - Outside | 1.000" (25.40mm) 1" |
| Thread/Screw/Hole Size | - |