| Package | Box |
|---|---|
| Series | Heyco® |
| RoHS | RoHS |
| Type | Sealing |
| Plating | - |
| Material | SBR (Sterene Butadiene) |
| Thickness | 0.076" (1.93mm) |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.875" (22.23mm) 7/8" |
| Diameter - Outside | 1.050" (26.67mm) |
| Thread/Screw/Hole Size | 1/2" |
| Package | Box |
|---|---|
| Series | Heyco® |
| RoHS | RoHS |
| Type | Sealing |
| Plating | - |
| Material | SBR (Sterene Butadiene) |
| Thickness | 0.076" (1.93mm) |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.875" (22.23mm) 7/8" |
| Diameter - Outside | 1.050" (26.67mm) |
| Thread/Screw/Hole Size | 1/2" |