| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | MicroPlastics, FW |
| RoHS | RoHS |
| Type | Flat |
| Plating | - |
| Material | Nylon |
| Thickness | 0.031" (0.79mm) |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.125" (3.18mm) 1/8" |
| Diameter - Outside | 0.315" (8.00mm) |
| Thread/Screw/Hole Size | - |
| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | MicroPlastics, FW |
| RoHS | RoHS |
| Type | Flat |
| Plating | - |
| Material | Nylon |
| Thickness | 0.031" (0.79mm) |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.125" (3.18mm) 1/8" |
| Diameter - Outside | 0.315" (8.00mm) |
| Thread/Screw/Hole Size | - |