| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Type | Flat |
| Plating | - |
| Material | Fibre |
| Thickness | 0.047" (1.19mm) 3/64" |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.171" (4.34mm) |
| Diameter - Outside | 0.313" (7.95mm) 5/16" |
| Thread/Screw/Hole Size | #8 |
| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Type | Flat |
| Plating | - |
| Material | Fibre |
| Thickness | 0.047" (1.19mm) 3/64" |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.171" (4.34mm) |
| Diameter - Outside | 0.313" (7.95mm) 5/16" |
| Thread/Screw/Hole Size | #8 |