| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Type | Flat |
| Plating | - |
| Material | Fibre |
| Thickness | 0.062" (1.57mm) 1/16" |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.260" (6.60mm) |
| Diameter - Outside | 0.438" (11.13mm) 7/16" |
| Thread/Screw/Hole Size | 1/4" |
| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Type | Flat |
| Plating | - |
| Material | Fibre |
| Thickness | 0.062" (1.57mm) 1/16" |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.260" (6.60mm) |
| Diameter - Outside | 0.438" (11.13mm) 7/16" |
| Thread/Screw/Hole Size | 1/4" |