| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | MicroPlastics, W |
| RoHS | RoHS |
| Type | Flat |
| Plating | - |
| Material | Nylon |
| Thickness | 0.095" (2.41mm) |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.443" (11.25mm) |
| Diameter - Outside | 0.745" (18.92mm) |
| Thread/Screw/Hole Size | - |
| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | MicroPlastics, W |
| RoHS | RoHS |
| Type | Flat |
| Plating | - |
| Material | Nylon |
| Thickness | 0.095" (2.41mm) |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.443" (11.25mm) |
| Diameter - Outside | 0.745" (18.92mm) |
| Thread/Screw/Hole Size | - |