| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Type | Flat |
| Plating | Passivated |
| Material | Stainless Steel |
| Thickness | 0.010" (0.25mm) |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.112" (2.85mm) |
| Diameter - Outside | 0.171" (4.34mm) |
| Thread/Screw/Hole Size | #6-32 |
| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Type | Flat |
| Plating | Passivated |
| Material | Stainless Steel |
| Thickness | 0.010" (0.25mm) |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.112" (2.85mm) |
| Diameter - Outside | 0.171" (4.34mm) |
| Thread/Screw/Hole Size | #6-32 |