| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | MicroPlastics |
| RoHS | RoHS |
| Type | Sealing |
| Plating | - |
| Material | Nylon |
| Thickness | 0.158" (4.01mm) |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.318" (8.08mm) |
| Diameter - Outside | 0.640" (16.26mm) |
| Thread/Screw/Hole Size | 5/16" |
| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | MicroPlastics |
| RoHS | RoHS |
| Type | Sealing |
| Plating | - |
| Material | Nylon |
| Thickness | 0.158" (4.01mm) |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.318" (8.08mm) |
| Diameter - Outside | 0.640" (16.26mm) |
| Thread/Screw/Hole Size | 5/16" |