| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Type | Flat |
| Plating | Oxide, Black |
| Material | Stainless Steel |
| Thickness | 0.010" (0.25mm) |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.093" (2.36mm) |
| Diameter - Outside | 0.171" (4.34mm) |
| Thread/Screw/Hole Size | #4-40 |
| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Type | Flat |
| Plating | Oxide, Black |
| Material | Stainless Steel |
| Thickness | 0.010" (0.25mm) |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.093" (2.36mm) |
| Diameter - Outside | 0.171" (4.34mm) |
| Thread/Screw/Hole Size | #4-40 |