| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Type | Sealing |
| Plating | - |
| Material | Steel |
| Thickness | 0.203" (5.16mm) |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.343" (8.71mm) |
| Diameter - Outside | 0.563" (14.30mm) |
| Thread/Screw/Hole Size | #8-32 |
| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Type | Sealing |
| Plating | - |
| Material | Steel |
| Thickness | 0.203" (5.16mm) |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.343" (8.71mm) |
| Diameter - Outside | 0.563" (14.30mm) |
| Thread/Screw/Hole Size | #8-32 |