| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Type | Flat |
| Plating | Oxide, Black |
| Material | Stainless Steel |
| Thickness | 0.012" (0.31mm) |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.204" (5.18mm) |
| Diameter - Outside | 0.312" (7.92mm) 5/16" |
| Thread/Screw/Hole Size | 1/4"-20 |
| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Type | Flat |
| Plating | Oxide, Black |
| Material | Stainless Steel |
| Thickness | 0.012" (0.31mm) |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.204" (5.18mm) |
| Diameter - Outside | 0.312" (7.92mm) 5/16" |
| Thread/Screw/Hole Size | 1/4"-20 |