| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Type | Flat |
| Plating | Zinc |
| Material | Steel |
| Thickness | 0.033" (0.84mm) |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.200" (5.08mm) |
| Diameter - Outside | 0.438" (11.13mm) 7/16" |
| Thread/Screw/Hole Size | #10 |
| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Type | Flat |
| Plating | Zinc |
| Material | Steel |
| Thickness | 0.033" (0.84mm) |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.200" (5.08mm) |
| Diameter - Outside | 0.438" (11.13mm) 7/16" |
| Thread/Screw/Hole Size | #10 |