| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | Skiffy |
| RoHS | RoHS |
| Type | Flat, Retaining |
| Plating | - |
| Material | Plastic |
| Thickness | 0.079" (2.01mm) |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.331" (8.40mm) |
| Diameter - Outside | 0.669" (17.00mm) |
| Thread/Screw/Hole Size | 5/16" |
| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | Skiffy |
| RoHS | RoHS |
| Type | Flat, Retaining |
| Plating | - |
| Material | Plastic |
| Thickness | 0.079" (2.01mm) |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.331" (8.40mm) |
| Diameter - Outside | 0.669" (17.00mm) |
| Thread/Screw/Hole Size | 5/16" |