| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | Skiffy |
| RoHS | RoHS |
| Type | Flat, Retaining |
| Plating | - |
| Material | Plastic |
| Thickness | 0.059" (1.50mm) |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.413" (10.49mm) |
| Diameter - Outside | 0.709" (18.00mm) |
| Thread/Screw/Hole Size | 3/8" |
| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | Skiffy |
| RoHS | RoHS |
| Type | Flat, Retaining |
| Plating | - |
| Material | Plastic |
| Thickness | 0.059" (1.50mm) |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.413" (10.49mm) |
| Diameter - Outside | 0.709" (18.00mm) |
| Thread/Screw/Hole Size | 3/8" |