| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Type | Flat |
| Plating | - |
| Material | Stainless Steel |
| Thickness | 0.250" (6.35mm) 1/4" |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | 2.900" (73.66mm) |
| Diameter - Outside | 4.400" (111.76mm) |
| Thread/Screw/Hole Size | M3.5x0.6 |
| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Type | Flat |
| Plating | - |
| Material | Stainless Steel |
| Thickness | 0.250" (6.35mm) 1/4" |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | 2.900" (73.66mm) |
| Diameter - Outside | 4.400" (111.76mm) |
| Thread/Screw/Hole Size | M3.5x0.6 |