| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | MicroPlastics, W |
| RoHS | RoHS |
| Type | Flat |
| Plating | - |
| Material | Nylon |
| Thickness | 0.087" (2.21mm) |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.256" (6.50mm) |
| Diameter - Outside | 0.591" (15.01mm) |
| Thread/Screw/Hole Size | - |
| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | MicroPlastics, W |
| RoHS | RoHS |
| Type | Flat |
| Plating | - |
| Material | Nylon |
| Thickness | 0.087" (2.21mm) |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.256" (6.50mm) |
| Diameter - Outside | 0.591" (15.01mm) |
| Thread/Screw/Hole Size | - |