| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Type | Sealing |
| Plating | - |
| Material | Aluminum |
| Thickness | 0.171" (4.34mm) |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.296" (7.52mm) |
| Diameter - Outside | 0.438" (11.11mm) |
| Thread/Screw/Hole Size | #6-32 |
| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Type | Sealing |
| Plating | - |
| Material | Aluminum |
| Thickness | 0.171" (4.34mm) |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.296" (7.52mm) |
| Diameter - Outside | 0.438" (11.11mm) |
| Thread/Screw/Hole Size | #6-32 |