| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Type | Flat |
| Plating | Passivated |
| Material | Stainless Steel |
| Thickness | 0.013" (0.33mm) |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.205" (5.20mm) |
| Diameter - Outside | 0.315" (8.00mm) |
| Thread/Screw/Hole Size | M6x1 |
| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Type | Flat |
| Plating | Passivated |
| Material | Stainless Steel |
| Thickness | 0.013" (0.33mm) |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.205" (5.20mm) |
| Diameter - Outside | 0.315" (8.00mm) |
| Thread/Screw/Hole Size | M6x1 |