| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Type | Flat |
| Plating | Oxide, Black |
| Material | Stainless Steel |
| Thickness | 0.010" (0.25mm) |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.094" (2.40mm) |
| Diameter - Outside | 0.173" (4.40mm) |
| Thread/Screw/Hole Size | M3x0.5 |
| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Type | Flat |
| Plating | Oxide, Black |
| Material | Stainless Steel |
| Thickness | 0.010" (0.25mm) |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.094" (2.40mm) |
| Diameter - Outside | 0.173" (4.40mm) |
| Thread/Screw/Hole Size | M3x0.5 |