| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | MicroPlastics, WRT |
| RoHS | RoHS |
| Type | Flat, Retaining |
| Plating | - |
| Material | Nylon |
| Thickness | 0.062" (1.58mm) |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.350" (8.89mm) |
| Diameter - Outside | 1.260" (32.00mm) |
| Thread/Screw/Hole Size | 3/8" |
| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | MicroPlastics, WRT |
| RoHS | RoHS |
| Type | Flat, Retaining |
| Plating | - |
| Material | Nylon |
| Thickness | 0.062" (1.58mm) |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.350" (8.89mm) |
| Diameter - Outside | 1.260" (32.00mm) |
| Thread/Screw/Hole Size | 3/8" |