| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | Alliance Plastics, FW |
| RoHS | RoHS |
| Type | Flat |
| Plating | - |
| Material | Nylon |
| Thickness | 0.063" (1.60mm) |
| Part Status | Obsolete |
| Diameter - Inside | 0.516" (13.10mm) |
| Diameter - Outside | 1.252" (31.80mm) |
| Thread/Screw/Hole Size | 1/2" |
| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | Alliance Plastics, FW |
| RoHS | RoHS |
| Type | Flat |
| Plating | - |
| Material | Nylon |
| Thickness | 0.063" (1.60mm) |
| Part Status | Obsolete |
| Diameter - Inside | 0.516" (13.10mm) |
| Diameter - Outside | 1.252" (31.80mm) |
| Thread/Screw/Hole Size | 1/2" |