| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | RW |
| RoHS | RoHS |
| Type | Flat, Retaining |
| Plating | - |
| Material | Nylon |
| Thickness | 0.032" (0.81mm) |
| Part Status | Obsolete |
| Diameter - Inside | 0.102" (2.59mm) |
| Diameter - Outside | 0.264" (6.70mm) |
| Thread/Screw/Hole Size | #4 |
| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | RW |
| RoHS | RoHS |
| Type | Flat, Retaining |
| Plating | - |
| Material | Nylon |
| Thickness | 0.032" (0.81mm) |
| Part Status | Obsolete |
| Diameter - Inside | 0.102" (2.59mm) |
| Diameter - Outside | 0.264" (6.70mm) |
| Thread/Screw/Hole Size | #4 |