| Package | Box |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Type | Flat |
| Plating | Zinc |
| Material | Steel |
| Thickness | - |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.187" (4.75mm) 3/16" |
| Diameter - Outside | 0.437" (11.10mm) 7/16" |
| Thread/Screw/Hole Size | #8 |
| Package | Box |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Type | Flat |
| Plating | Zinc |
| Material | Steel |
| Thickness | - |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.187" (4.75mm) 3/16" |
| Diameter - Outside | 0.437" (11.10mm) 7/16" |
| Thread/Screw/Hole Size | #8 |