| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Type | Flat |
| Plating | - |
| Material | Nylon |
| Thickness | 0.020" (0.51mm) |
| Part Status | Obsolete |
| Diameter - Inside | 0.107" (2.72mm) |
| Diameter - Outside | 0.256" (6.50mm) |
| Thread/Screw/Hole Size | M2.5 |
| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Type | Flat |
| Plating | - |
| Material | Nylon |
| Thickness | 0.020" (0.51mm) |
| Part Status | Obsolete |
| Diameter - Inside | 0.107" (2.72mm) |
| Diameter - Outside | 0.256" (6.50mm) |
| Thread/Screw/Hole Size | M2.5 |