| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | Richco |
| RoHS | RoHS |
| Type | Flat |
| Plating | - |
| Material | Nylon |
| Thickness | 0.032" (0.81mm) |
| Part Status | Obsolete |
| Diameter - Inside | 0.170" (4.32mm) |
| Diameter - Outside | 0.355" (9.02mm) |
| Thread/Screw/Hole Size | M4 |
| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | Richco |
| RoHS | RoHS |
| Type | Flat |
| Plating | - |
| Material | Nylon |
| Thickness | 0.032" (0.81mm) |
| Part Status | Obsolete |
| Diameter - Inside | 0.170" (4.32mm) |
| Diameter - Outside | 0.355" (9.02mm) |
| Thread/Screw/Hole Size | M4 |