| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Type | Flat |
| Plating | - |
| Material | Nylon |
| Thickness | 0.062" (1.57mm) 1/16" |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.140" (3.56mm) |
| Diameter - Outside | 0.250" (6.35mm) 1/4" |
| Thread/Screw/Hole Size | #6 |
| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Type | Flat |
| Plating | - |
| Material | Nylon |
| Thickness | 0.062" (1.57mm) 1/16" |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.140" (3.56mm) |
| Diameter - Outside | 0.250" (6.35mm) 1/4" |
| Thread/Screw/Hole Size | #6 |