| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Type | Flat, Retaining |
| Plating | - |
| Material | Nylon |
| Thickness | 0.032" (0.81mm) |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.128" (3.25mm) |
| Diameter - Outside | 0.328" (8.30mm) |
| Thread/Screw/Hole Size | #6 |
| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Type | Flat, Retaining |
| Plating | - |
| Material | Nylon |
| Thickness | 0.032" (0.81mm) |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.128" (3.25mm) |
| Diameter - Outside | 0.328" (8.30mm) |
| Thread/Screw/Hole Size | #6 |