| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | MicroPlastics, SW |
| RoHS | RoHS |
| Type | Sealing |
| Plating | - |
| Material | Nylon |
| Thickness | 0.157" (4.00mm) |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.406" (10.30mm) |
| Diameter - Outside | 0.591" (15.00mm) |
| Thread/Screw/Hole Size | 1/8" |
| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | MicroPlastics, SW |
| RoHS | RoHS |
| Type | Sealing |
| Plating | - |
| Material | Nylon |
| Thickness | 0.157" (4.00mm) |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.406" (10.30mm) |
| Diameter - Outside | 0.591" (15.00mm) |
| Thread/Screw/Hole Size | 1/8" |