| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Type | Flat, Retaining |
| Plating | - |
| Material | Nylon |
| Thickness | 0.032" (0.81mm) |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.152" (3.86mm) |
| Diameter - Outside | 0.390" (9.91mm) |
| Thread/Screw/Hole Size | #8 |
| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Type | Flat, Retaining |
| Plating | - |
| Material | Nylon |
| Thickness | 0.032" (0.81mm) |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.152" (3.86mm) |
| Diameter - Outside | 0.390" (9.91mm) |
| Thread/Screw/Hole Size | #8 |