| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | Skiffy |
| RoHS | RoHS |
| Type | Flat, Retaining |
| Plating | - |
| Material | Plastic |
| Thickness | 0.039" (1.00mm) |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.106" (2.69mm) |
| Diameter - Outside | 0.197" (5.00mm) |
| Thread/Screw/Hole Size | M2.5 |
| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | Skiffy |
| RoHS | RoHS |
| Type | Flat, Retaining |
| Plating | - |
| Material | Plastic |
| Thickness | 0.039" (1.00mm) |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.106" (2.69mm) |
| Diameter - Outside | 0.197" (5.00mm) |
| Thread/Screw/Hole Size | M2.5 |